طراحی و ساخت ویلا
شنبه, 09 دی 1402 16:56

جوش 1

نوشته شده توسط

مظلبی که برات ارسال شده

قیمت آزمایش خاک در سال 1402 بر حسب تعرفه به شرح تصویر زیر می باشد :
به طور خلاصه  قیمت برگه 110 میلیون تومان می باشد و قیمت حفاری بسته منطقه آن از 1.000.000 تومان تا 2.000.000 تومان متغیر است.

جهت توضیحات بیشتر با آزمایشگاه خاک  تماس بگیرید.

رخداد های ژیوتکنیکی به رخدادهایی گفته می شود که در اثر تغییرات و یا حرکات  در ساختار خاک پدیدار می شوند .

از جمله این رخداد ها می توان به پدیده های زیر اشاره نمود:

1- نشست

2- فرو نشست

3- روانگرایی

4- گسیختگی خاک

5- زلزله

نشست خاک به دو صورت رخ میدهد :

1- نشست آنی :

این نوع نشست عمدتا در خاکهای دانه ای و ماسه ای رخ میدهد به این صورت که بلافاصله پس از بارگذاری نشست خاک رخ میدهد.

2- نشست تحکیمی :  "consolidation setlement"

این نوع نشست بیشتر در خاکهای ریزدانه رسی رخ میدهد و به فرآیند خروج آب از میان خاکهای رسی نشست تحکیمی می گویند . این نشست معمولا طولانی است و حتی سالها ممکن است طول بکشد.

از ویژگی های فیزیکی و ظاهری خاک می توان به رنگ خاک ، اندازه ذرات خاک ( دانه بندی خاک ) ، جنس خاک ( شن، ماسه ، رس و لای)  اشاره نمود.

عموما جهت تعیین دقیق جنس خاک در ابتدا به دانه بندی پرداخته می شود سپس با توجه به درصد هر یک از ذرات رد شده از الک های استاندارد و استانداردهای طبقه بندی خاک از جمله استاندارد یونیفاید جنس خاک به لحاظ فیزیکی شن ، ماسه ، رس و یا لای تعیین میگردد.

color of soil

خاک را از جنبه های مختلفی می توان بررسی کرد از جمله ویژگی های فیزیکی - شیمیایی - مکانیکی

آنچه که در بحث طراحی ساختمان نمود بیشتری دارد ، ویژگی های مکانیکی خاک و یکی از مهم ترین این ویژگی ها، "تراکم خاک"  (density of soil) است.

تراکم خاک :

میزان تراکم لایه های خاک از جمله موارد بسیار مهم در بحث های مهندسی مرتبط با موضوع خاک و ژئوتکنیک است. پارامتری بسیار مهم که میزان آن نقش مهمی در نشست یا عدم نشست خاک دارد.

تراکم خاک با روش های مختلفی سنجیده می شود از جمله آزمایش نفوذ استاندارد (spt) soil penetration test  - تعیین وزن مخصوص خاک در محل - density of soil  آزمایش CBR  -   آزمایش تحکیم (consolidation) -  آزمایش بارکذازی صفحه ای ( plate load test) -

مشخصات مکانیکی خاک را همچنین می توان با پارامترهایی مثل مدول الاستیسیته (Es)  - مدول عکس العمل بستر ( Ks)  - نمایش داد .

طبق آیین نامه مبحث هفتم برای احداث هر ساختمان تا مساحت سطح اشغال فنداسیون 300 متر مربع لازم است یک گمانه حفاری شود. و در صورت مساخت بیشتر تا 1000 متر مربع 2 عدد و از ان مقدار بیشتر به ازای هر 1000 متر یک گمانه به تعداد گمانه ها اضافه میگردد. مثال : برای ساختمانی با سطح اشغال فنداسیون 2400 متر مربع تعداد 4 گمانه لازم است.

در خصوص تعیین عمق گمانه ها این مقدار عرض پی ( فنداسیون) است که عامل تعیین کننده می باشد. به عنوان مثال برای سطح اشغال تا 300 متر مربع عمق گمانه 2برابر عرض پی به اضافه ی تراز استقرار پی می باشد. و برای سطح اشغال بین 300 تا 1000 متر مربع عمق گمانه 1.5 برابر عرض پی به اضافه ی تراز پی می باشد.

سه شنبه, 27 ارديبهشت 1401 12:00

طراحی غرفه های نمایشگاهی

نوشته شده توسط

طراحی غرفه های نمایشگاهی

فضاهای نمایشگاهی: ساخت و آرایش غرفه از ابزارهای موثر تبلیغات بوده و اهمیت آن در حدی است که در کشور های صنعتی با مدیریت مستقل در ارایه کالا و خدمات عمل می نمایند امروزه در صنعت نمایشگاهی غرفه داران به این باور رسیده اند که برای داشتن نمایشی موفق، نیاز به جذب و درگیر نمودن بازدیدکنندگان از غرفه می باشد و می توان بیان نمود که غرفه در نمایشگاه به منزله کارت شناسایی یک شرکت و غرفه داراست. در همین راستا چیدانه روند طراحی غرفه های نمایشگاهی را برای شما بازگو می کند با ما همراه باشید.

•ویژگی های غرفه های نمایشگاهی

بطور خلاصه می توان عنوان نمود یک غرفه نمایشی باید دارای ویژگیهای زیر باشد:

 1.  دارای جذابیت لازم
 2. هماهنگ با نوع کالاهای نمایشی
 3. وضعیت مکانی مناسب
 4.  قابل درک بودن پیام طراح برای بیننده
 5.  طراحی مناسب با کالاهای قابل ارایه

 

•تعیین اندازه ی مناسب برای غرفه های نمایشگاهی

تعیین اندازه یک غرفه بر اساس ذوق و سلیقه نیست و صرف بزرگی غرفه به اعتبار شرکت نمی افزاید و کوچک بودن نیز ممکن است نتواند اهداف شرکت را محقق نماید لذا برای تعیین اندازه مورد نیاز یک غرفه می بایست تعداد کالاهای نمایشی ، اندازه و حجم و نحوه ارایه آنها ، نیاز به فضای مذاکره و تشریفات و ..... را در نظر گرفت و اندازه غرفه را بطور نسبی محاسبه نمود.

 

•فضاهای تشکیل دهنده ی غرفه های نمایشگاهی

 1.  فضای نمایش کالاها
 2.  فضای بخش اطلاع رسانی
 3.  فضای مذاکره و مشاوره
 4.  فضای نمایشهای تصویری
 5. فضای مبلمان اداری
 6.  فضای خدمات و پذیرایی
 7.  فضای انبار یا لوازم اضافی
 8.  فضای آموزش

 

بخش اطلاعات فضاهای نمایشگاهی

در این بخش که معمولا در ابتدای غرفه است برای آشنایی و اطلاع رسانی شرکت ها با بازدیدکنندگان می باشد و از قسمت های مهم جهت جذب مخاطب و رسیدن به اهداف شرکت ها می باشد . در این بخش ارایه بروشورها و هدایای کوچک شرکت ها و راهنمایی بازدیدکنندگان و پاسخ به آنها در حد اطلاع رسانی انجام می پذیرد و می تواند بعنوان پیشانی شرکتها جهت نمایش شخصیت شرکت و جذب بازدید کننده عمل نماید .

 

بخش نمایش فضاهای نمایشگاهی

فضای نمایش از ارکان اصلی غرفه محسوب می گردد دراین بخش ارایه خدمات ، کالا و یا ماکت محصول انجام می پذیرد در این قسمت ارتباط مسئول غرفه و یا کارشناسان بخش فروش و فنی با بازدیدکنندگان و خریداران برقرار می گردد . بازدیدکننده از نزدیک با محصول و اهداف حضور شرکت آشنا شده و نحوه تعاملات بعدی پایه گذاری خواهد شد.

 

بخش مذاکره و مشاوره فضاهای نمایشگاهی

این بخش نقش مهمی در بازاریابی و فروش کالا و خدمات ورساندن مشتری به مرز آمادگی جهت فروش و انعقاد قرارداد دارد . در این بخش قابیلت های محصول، توانمندی شرکت و توضیحات کامل توسط گروه و یا فرد مذاکره در اختیار مشتری قر ار می گیرد و مذاکره اولیه، توافق نامه و احیانا امضائ پیش قرارداد و اهدای هدایای شرکت و کاتولوگ های تخصصی انجام خواهد پذیرفت . طراحی این بخش می تواند متفاوت و با الهام از اتاق جلسات و مذاکرات شرکت و دارای امکانات مناسب و راحت باشد. دراین بخش اگر فضا، وسعت لازم را داشته باشد می توان بخشی را جهت پذیرایی مهمانان خاص و برای انقعاد نهایی قرارداد تدارک نمود .

 

بخش پشتیبانی فضاهای نمایشگاهی

بخش پشتیبانی شامل دو ناحیه می باشد
- ناحیه قابل رویت : شامل مبلمان اداری و بخش پذیرایی مدعوین و بازدیدکنندگان می باشد
- ناحیه غیر قابل رویت : شامل فضای نگه داری تجهیزات و لوازم اضافی ، فضای آبدارخانه ، فضای استراحت و. . .

 

بخش آموزش فضاهای نمایشگاهی

این بخش با توجه به اهمیت بحث آموزش و استفاده بهینه از بعد تبلیغات و شناساندن شرکت و محصولات آن ، در صورت داشتن فضای کافی، محلی را در غرفه به این امر اختصاص می دهند و در آنجا علاوه بر معرفی شرکت، طرز کار و روش های اجرایی و تخصصی مربوطه و یا نحوه ارایه خدمات را رایگان آموزش می دهند .

 

طراحی غرفه چگونه صورت می گیرد؟

خلاقیت و هنر بهتر زیستن در فضا و زمان محدود، می تواند اولین ایده جهت طراحی غرفه نمایشگاهی باشد .
چرا طراحی غرفه در فرایند برگزاری نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ زیرا اگر غرفه ای بدرستی و کامل طراحی شده باشد در ازدحام و شلوغی دوران نمایشگاه می تواند پیام غرفه دار و یا شرکت را با تاثیر گذاری قوی به مخاطب مورد نظر برساندو با توجه به زمان محدود بازدیدکننده ازغرفه ( 5 الی 20 دقیقه ) بتواند تاثیر گذاری ماندگار در یک موقعیت رقابتی بوجود بیاورد .

 

انتخاب طراح در فضاهای نمایشگاهی 

انتخاب طراح از وظایف مهم شرکت کننده می باشد و با توجه به نوع نمایشگاهها ی قابل برگزاری در جهان
( عمومی- تخصصی - اختصاصی - اکسپو - فروش ) و تنوع کالایی مربوطه باید دارای تجربه کافی و ویژگیهای از قبیل :
- دارای ذهنیت نمایشگاهی باشد
- ترجیحا دکوراتور و طراح صحنه باشد
- خوش فکر و خوش ذوق و سلیقه باشد
- دارای تجربه مناسب در طراحی غرفه های نمایشگاهی باشد
- با تفکر شرکت کننده( مدیر غرفه) همراه باشد.

 

استفاده ی مناسب از رنگ در فضاهای نمایشگاهی

رنگ ها از عوامل مهم جذب مخاطب هستند و در خاطره ها باقی می مانند. وسایل و تجهیزات و مبلمان و لوازم بکار گرفته شده در غرفه باید دارای رنگ و کیفیت ظاهری مناسب باشند . استفاده از رنگ های مختلف درغرفه و چیدمان کالا باید همخوانی لازم را با یکدیگر و با موضوع اصلی نمایش غرفه داشته باشند. دراستفاده از رنگ ها باید خصوصیات فرهنگی محل نمایش و تاثیر روانی آنها در روی بازدیدکنندکان و افراد غرفه را در نظر داشت .
استفاده از رنگ های گرم و شاد در غرفه جلب توجه بیشتری می نماید اما در نمایش کالا تطابق رنگ با نوع کالا اثر بخش تر خواهد بود برای مثال استفاده از رنگ قرمز برای کالاهای گرما زا و رنگ آبی برای کالاهای سرما آفرین سفارش می شود .


 

استفاده ی مناسب از نور در فضاهای نمایشگاهی

نورپردازی نیز همانند رنگ از عوامل مهم جهت جذب مخاطب می باشد با نورپردازی می توان جذابیت غرفه را افزایش داد . با نور پردازی مناسب علی الخصوص نور ملایم می توان فضایی آرام بوجود آورد و یا فضای آرام درون غرفه را از فض ای شلوغ بیرون متمایز نمود اگر چه در جاهایی از درون غرفه، می بایست نوری متفاوت تر و با شدت بیشتر و رنگ مشخص تر استفاده نمود .
استفاده از رنگ های متنوع در نور پردازی توصیه نمی گردد زیرا ممکن است توجه مخاطب را از کالا به سوی دیگر معطوف نماید.
در نورپردازی با توجه به تاثیرات گوناگون نورهای مختلف ، باید تاثیرات روحی و روانی و میزان تولید گرما و یا آتش زا بودن آنهارا مد نظر داشت. در پردازش نور باید دقت نمود که بیننده دچار خیرگی نشود و از زوایای مختلف بتواند کالا یا دستگاه مورد نظر را بطور مطلوب مشاهده نماید .

 

استفاده ی مناسب از وسایل سمعی و بصری در فضاهای نماشگاهی

استفاده و بکارگیری صحیح وسایل سمعی و بصری علاوه بربالا بردن جذابیت غرفه می تواند اطلاعات مناسب وکاملی در اختیار مخاطب قرار دهد و نیاز به مذاکرات طولانی و بیان تمام مسایل نخواهد بود . از این لوازم می توان در نمایش کالاهایی که امکان نمایش در غرفه را نداشته اند، فراهم گردد . ارائه فیلم های از سوابق اجرایی در بخش تولید و خدمات نقش مهمی در اثر بخشی مذاکرات خواهد داشت .

چهارشنبه, 11 خرداد 1401 17:35

غرفه سازی ارزان

نوشته شده توسط

غرفه سازی ارزان و یک روش تخصصی در ساخت غرفه

  غرفه سازی ارزان همانطور که از نامش پیداست، روش تخصصی است در ساخت غرفه نمایشگاهی  است که با برخی ملاحظات می توان یک غرفه زیبا و متناسب در نمایشگاه داشت که ارزان بودن و اقتصادی بودن غرفه  نیز در آن لحاظ شده باشد.

 برای اینکه بتوان غرفه نمایشگاهی را با ساختار یک غرفه زیبا ولی کم هزینه در آورد.غرفه نمایشگاهی با قید زیبایی و هزینه مناسب یکی از بحث های همیشگی در حوزه نمایشگاهی است. غرفه نمایشگاهی با قیمت مناسب و بقول برخی از مشارکت کنندگان منصفانه گره گشای بسیاری از کسب و کارهای نوظهور می باشد.

غرفه سازی ارزان را بعنوان راهکاری مناسب در نمایشگاه بین المللی و یا همایش های  برای تمامی مشارکت کنندگان در کشور پیشنهاد می دهیم. در غرفه سازی ارزان توجه این نکته بسیار مهم است که از زیبایی و وجاهت غرفه نمایشگاهی کاسته نشود. در این روش با استفاده از مصالحی مانند نئوپان و مشتقات آن که از مصالح استاندار در ساخت غرفه نمایشگاهی ارزان هستند به نحوی استفاده می گردد که خروجی غرفه نمایشگاهی  یک سازه زیبا و غرفه ای چشمگیر وزیبا ست و این زیبایی به تنهایی کافی نیست و باید در آن قیمت و هزینه مناسب را نیز لحاظ نمود.

     غرفه سازی ارزان همانگونه که بسیاری از ما در بیزنس های مختلف می دانیم به عنوان راهی ست برای کاهش هزینه ها نه کاستی در زیبایی غرفه در واقع هیچگاه زیبایی فدای ارزانی نخواهد شد این نوع غرفه سازی چند صباحی است که در بین غرفه داران مرسوم شده است.

قیمت های ساخت غرفه

صفحه1 از5