کاشت میلگرد

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

گاهی به منظور مقاوم سازی ساختمان و یا برخی تغییرات در بخش هایی از سازه نیاز به تعبیه میلگرد در برخی اجزای قبلی سازه می باشد. به عنوان مثال برای تعبیه وال پست ها در دهنه های ساختمان های بتن ارمه ، برای کاشت صفحه ستون جدید در فنداسیون ، برای ایجاد پلیت(plate) روی تیر یا ستون به منظور اضافه نمودن یک تیر یا سقف جدید و کاربردهای دیگر..

به این منظور نیاز است تا با مته های  فولادی سوراخهایی در اجزای سازه ای ایجاد نموده و پس از آن با تمیز نمودن داخل سوراخ ها و استفاده از جسب های مخصوص اقدام به تعبیه میلگرد در سوراخ ها نمود .

کاشت - میلگرد

این چسب ها عموما دارای توانایی لازم برای کنترل کشش در مقاطع هستند و به منظور ایجاد مقاومت کافی بایستی عمق سوراخ ها به اندازه کافی باشدتا از این راه گیرایی لازم حاصل شود.

و اما چه نوع چسبی برای کاشت استفاده کنیم؟

چسب های مختلفی در بازار موجود است که از جمه آنها می توان به چسب هایی با نام "ممو" که ساخت آلمان هستند و همچنین چسب های "هیلتی" اشاره نمود.

جسب های هیلتی عموما دارای مقاومت بالاتری هستند و البته قیمت بالاتری نیز دارند. اگر برای کارهای حساس تر در صدد استفاده از جسب هستید بهتر است آزمایش کشش در محل را انجام دهید تا بدین وسیله از کشش مورد انتظار خود اطمینان حاصل نمایید.

از جمله چسب های تولید داخل نیز می توان به چسب های تولیدی شرکت آبادگران اشاره نمود.

جهت اجرای عملیات کاشت میلگرد می توانید با  ایده کاوان به شماره 02144855985 تماس بگیرید.

آزمایش خاک ایده کاوان

آزمایش خاک

خواندن 697 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 31 شهریور 1397 15:15
محتوای بیشتر در این بخش: بازسازی ساختمان »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.