ازمایش نفوذ استاندارد(SPT)

نمونه کارهای غرفه سازی

لیست شرکتهای غرفه سازی نمایشگاهی در سایت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تهران وجود دارد، و شرکت "رفاه ساز فردا" یکی از این شرکت ها میباشد. جهت ارتباط با کارشناسان این شرکت با شماره تماس 44802961-021 تماس حاصل فرمایید

انواع غرفه نمایشگاهی


غرفه های نمایشگاهی از نظر نوع ساخت به سه دسته تقیسم میشوند:


1-    غرفه های باز یا جزیره: این نوع غرفه که با توجه به جایگاه غرفه که در وسط سالن قرار میگیرد از هر طرف باز میباشد میتواند بصورت طرح باز اجرا شود و یا با دیوارهای حائل از یک یا چند طرف بسته باشد.

2-    غرفه های یک طرف باز: غرفه هایی که از سه طرف بسته هستند و معمولا میان دو غرفه قرار گرفته اند و از پشت به طرف دیوار هستند.


3-    غرفه های سه طرف باز یا شبه جزیره: که فقط از یک طرف بسته هستند.

غرفه سازی ارزان


جهت کم کردن هزینه ها در غرفه سازی یکی از روشهای مختلفی میتوان استفاده کرد:


1- استفاده از متریال و مواد مصرفی ارزان
مواد مصرفی در ساخت غرفه در نمایشگاه شامل چند مورد میباشد:

- نئوپان (جنس نئوپان و یا نو و دست دوم بودن نئوپان برخی از نئوپان های کهنه و یا جنس نامرغوب پوسته پوسته میشوند که باعث میشود نمای جالبی را برای بیننده ایجاد نشود)
- رنگ ( نوع رنگ که تاثیر بسیار زیادی بر جنبه بصری غرفه دارد و شامل رنگ های پلاستیکی ، روغنی و یا اکریلیک میباشد)
- استیکر (جنس استیکر و یا استفاده از یونولیت که موجب هزینه بیشتر خواهد بود)
- پارکت (نو یا دست دوم بودن همچنین جنس مرغوب و یا معمولی)
- استفاده و یا عدم استفاده از چلینیوم، لایت باکس، مانیتور و ...
- نوع چاپ (معمولی، فلکسی یا ...)
- استفاده از گل ارایی و فضا سازی در غرفه

طرح_ساده_غرفه


2- استفاده از طرح های ساده و کم هزینه
طرح های ساده :
به نظر میرسد در صورتی که بنا به دلایل اقتصادی قصد کاهش هزینه های غرفه را داریم این روش با کاهش زمان و مواد مصرفی برای غرفه ساز همچنین طراحی ساده تر روشی مناسب و اصولی باشد، چرا که با چیدمان مناسب و دیزاین و رنگ بندی و همچنین استفاده از بنر هایی با طرح های خاص و متناسب میتوان گاهی این غرفه ها را بسیار گیرا و جذاب نمایش داد.
همچنین جنس مواد مصرفی در طرح و ارتفاع کار و باز یا بسته بودن غرفه میتوان هزینه های بیشتری جهت مصرف نوپان در پی داشته باشد.
3- انتخاب مکان ارزان تر در نمایشگاه
4- اجاره غرفه های پیش ساخته
غرفه_کوچک


3- انتخاب مکان و متراژ نمایشگاه
برخی از مکان ها در نمایشگاه بدلیل فرعی بودن و یا مکان خاصی که قرار گرفته اند هزینه کمتری را در بر میگیرند. همچنین متراژ کم تر غرفه نیز باعث کاهش این هزینه ها میشود. البته  باید توجه داشت هر چه متراژ غرفه بیشتر باشد هزینه غرفه سازی به نسبت کاهش پیدا میکند. و این موضوع در بررسی کلی ساخت و مکان غرفه باید در نظر گرفته شود.


4- استفاده از غرفه های پیش ساخته و یا ساخت غرفه های ماکسیما
یکی دیگر از روش های قابل انجام در غرفه سازی ارزان استفاده از طرح های آماده و غرفه های پیش ساخته هست که میتواند باعث کاهش هزینه و در صورت رعایت برخی اصول و مهارت های خاص در غرفه ساز باعث شود در عین کاهش هزینه یک غرفه خاص و شیک را داشت.

غرفه_سازی_ارزان

شنبه, 11 -2667 07:01

آزمایش کشش میلگرد

نوشته شده توسط
به منظور ارزیابی میلگرد مورد استفاده در سازه های بتن ارمه لازم است تا مقاومت کششی ان در استانه تسلیم و آستانه گسیختگی مورد ارزیابی قرار گیرد. روش کار در آزمایش کشش به این صورت است که 5 نمونه میلگرد 50 سانتی متری هریک مورد درون دستگاه قرار گرفته و توسط فک های دستگاه مورد کشش قرار میگیرد با توجه به مقاومت های ثبت شده به راحتی می توان نوع میلگرد را تشخیص داد. از دیگر پارامتر های مهم برای میلگرد شکل پذیری ان است که از طریق ازدیاد طول نسبی مجاز مورد ارزیابی قرار میگیرد. همجنین تاب خمشی میلگرد نیز به وسیله ازمایش قابل ارزیابی است. آزمایش کشش میلگرد >>> 44855985 -021

- بازسازی ساختمان ،سقف تا کف 09121491926

- تعمیرات کلی و جزئی داخلی ساختمان

- برق، شیرالات و تاسیسات

- سرویس انواع کولر

- سقف کاذب و کف

- قفسه پیش ساخته

دوشنبه, 29 آبان 1396 12:49

ترس از گرسنگی و بیکاری

نوشته شده توسط

ترس از گرسنگی و بیکاری :

 یک مشکل فرهنگی که در برخی جوامع بروز پیدا میکند. خصوصا در جوامع کمتر توسعه یافته، بحث ترس از گرسنگی و ترس از بیکاری است. چیزی که می تواند روی زندگی فردی و احتماعی شخص اثر منفی بگذارد. ریشه های این ترس می تواند در گذشته فرد و دیدن شکست خود و یا اطرافیان باشد. موضوعی که در اینجا به آن پرداخته می شود موضوع ترس در کسب و کار است. ترس از ورشکستگی- ترس از درآمد کم و ترس از شکست کسب و کار.

این ترس ها آنجا رخ می نماید که بعد اجتماعی پیدا کرده  اگر به اصناف رسوخ پیدا کند، شکست آنها را به دنبال خواهد داشت. اصولا اصنافی که سازمان یافتگی کمتری داشته و اسیر دلالی شده باشند در معرض خطر بیشتری قرار دارند. هرچه قدر یک شغل و حرفه نظام مند تر باشد افراد شاغل در آن موفق تر و پر درآمد تر خواهند بود. گاهی ترس از بیکاری به سراغ تک تک نفرات صنف می آید و این زمانی بروز میکندکه اعضا ارتباط موثری با هم نداشته و دچار تک روی می شوند. صرفا به منفعت خود فکر میکنندو خبر های دیگر تاثیری در عملکرد آنها ندارد.

فراموش نکنیم سازماندهی هرجه بیشتر مجموعه ها و در نظر گرفتن قید و تعریف تمام آیتم ها می تواند به یک مجموعه نظام مند و پر سود بینجامد. اگر اعضای یک صنف از ترس از گرسنگی رها شوند ضمن تعامل بهتر با یکدیگر می توانند به تعرفه های مناسبی رسیده و ضمن حمایت از یکدیگر و با ایجاد گروه های نظارتی با هم ، کار و حرفه شان را به سمت کیفیت بهتر و درآمد بهتر سوق دهند.

فرض کنید در عصر حجر زندگی میکردیم چیزی که جوامع امروزی را از عصر حج متمایز کرده تمدن است. و تمدن چیزی نیست جز نظم و نظام . ایجاد ساختار، ایجاد سیستم - آموزش- ارتباط -وضع قوانین اجتماعی - وضع قوانین امنیتی و ...

در کسب و کار نیز وضع قوانین و ایاد ساختار و نظم و نظام می تواند تضمین کننده ی بقای صنف باشد.

"شرافت شغلی"

اصولا در هر حرفه ای خصوصا مشاغل خدماتی و در اینجا موضوع خدمات ساختمانی، یک" تصور غلط" وجود دارد که با هر قیمتی می شود به ارائه خدمات پرداخت. و حدی برای حداقل قیمت قائل نیستند. این حداقل قیمت گاه به مرز " ورشکستگی" و " سود صفر " می رسد.که نقطه پایانی است بر فعالیت یک صنف !

شرافت شغلی

درست است که معمولا این میزان عرضه و تقاضاست که تعیین کننده قیمت یک خدمات است. لکن تعریف یک حرفه این است که اصولا سود ده بوده و این سود دهی در حدی باشد که کارمندان و اعضای شاغل در آن بخش معیشت و رفاه متناسب داشته باشند.

حد رقابت و کف قیمت در خدمات مهندسی امری بسیار مهم است که لازمه بقا و دوام و هر صنفی است. این حد رقابت می بایست به " حد شرافت شغلی " ارتقا پیدا کند. حد شرافت شغلی آنجاست که یک شغل توجیه اقتصادی داشته و یک بازه سود مناسب برای تمام اعضا داشته باشد.

نگاه کوتاه نظرانه آنجاست عده ای با فکر خود برتر بینی، ترس از گرسنگی یا بیکاری، منفعت طلبی فردی و ضمن کاهش تعرفه،  به جذب کار و مشتری بیشتر رو میبرند. حال انکه اگر قرار باشد " همه این طور فکر کنند، قیمت ها تا " حد ورشکستگی " و "سود صفر" تنزل یافته و همه دچار خسران خواهند شد.

روی آوردن به "رقابت مثبت " بهتر از "رقابت منفی" است که موجب ضرر به کل مجموعه می شود. "رقابت منفی" یعنی کاهش قیمت به منظور جذب مشتری و "رقابت مثبت" یعنی "حفظ قیمت" به منظور "درآمد بیشتر" نه فقط برای خود که برای یک صنف.

اصولا در هر صنفی پایبندی به "حد شرافت شغلی " امری مهم و اجتناب ناپذیر است. اجرایی شدن این امر به دو عامل فرهنگی و عامل کنترلی از سوی خود صنف وابسته است. یعنی خود صنف به اعضا کنترل داشته و با انها بر سر قیمت توافق کند.

- شرافت شغلی  یعنی نگاه به جمع و پرهیز از نگاه فردی.

- شرافت شغلی یعنی در نظر گرفتن بازه سود دهی و عدم ارائه خدمات خارج از تعرفه مورد توافق کل صنف به هر قیمتی.

- شرافت شغلی یعنی احترام به صنف خود و همکاران.

در صورت نیاز به مصالح ساختمانی در هر یک از مناظق هر تهران با ما تماس بگیرید :   09382339614 

سیمان - گچ - آجر سفال و فشاری - آجر نما - ماسه - شن نخودی و بادامی - سرامیک - سنگ - شیر آلات

پخش مصالح ساختمانی

سقف های وافل مدرن :(waffle slabs)

این نوع از سقف های مجوف به عنوان یک نوع دال دوطرفه از سال 1940 برای سهولت در اجرای  دهانه های بلند ظهور پیدا کرد.که در آن از قالب های وافل که نوعی قالب غیر ماندگار است استفاده میگردد. از منظر معماری قسمت زیرین این سقف به دلیل حفره های منظمی که ایجاد شده مورد توجه معماران می باشد.

سقف وافل
دوشنبه, 29 آبان 1396 12:49

مسئولیت ها در حوادث حین کار

نوشته شده توسط

بروز حوادث حین کار علی رغم تمهیدات مناسب باز هم اجتناب ناپذیر می باشد: در واقع با اقدامات پیشگیرانه از قبیل حفظ ایمنی در محل کار، آموزش مهارت ها ی ایمنی به کارکنان در کاهش احتمال وقوع حوادث نقش به سزایی دارند اما گاهی حادثه رخ می دهد و کارفرما و کارگران می بایست با وظایف و مسئولیت های خود پس از بروز سانحه از قبل آشنایی داشته و تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند>

 

از مهم ترین موارد شایان توجه در زمان بروز حوادث مسایل بیمه ای و پرداخت خسارت دیه و مستمری کارکنان و حدود مسولیت های کارفرما می باشند.

بسیاری از کارفرما ها تصور میکنند که با بیمه نمودن کارگران خود با بیمه تامین اجتماعی نگرانی خاصی نباید داشته باشند و در واقع این اقدام را کامل می دانند.

کارفرما ها باید بدانند که " مسئولیت جلوگیری از بروز حوادث و عواقب ناشی از آن اساسا با آنهاست ". به عبارتی هر اتفاقی که در کارگاه رخ دهد در صورت مقصر بودن کارفرما، جبران خسارت کارگران ولو با داشتنن بیمه تامین اجتماعی به عهده کارفرما خواهد بود"

 

اطلاع از موارد قانونی امر بسیار مهمی است که می تواند در مواقع بحران به کمک کارفرما ها بیاید.

اولا بهتر است با یکی از مواد بسیار مهم قانون تامین اجتماعی در زمینه روابط کارگر  کارفرما آشنا شوید.:

"ماده 66 قانون تامین احتماعی":

" در صورتی که ثابت شود وقوع حادثه مستقیما ناشی از رعایت نکردن مقررات و حفاظت فنی و احتیاط لازم و بروز بیماری ناشی از عدم رعایت مقررات بهداشتی از طرف کارفرما و نمایندگان کارفرما پیش آید، این سازمان هزینه های معالجه و غرامات و مستمری و غیره را پرداخت نموده و سپس طبق ماده ۵۰ و ۹۰ این قانون حق خود را از کارفرما مطالبه و دریافت می نماید. "

 

این ماده صراحتا اعلام میدارد که در صورت بروز حادثه و اثبات رعایت نکردن ایمنی از سوی کارفرما ، پرداخت هزینه مستمری و معالجه و غیره تماما به عهده کارفرما خواهد بود. اما تمام ماجرا به همین جا ختم نمی شود و پرداخت خسارت دیه  که خود جنبه کیفری دارد هم به عهده صرفا کارفرماست.

یعنی در صورت بروز حادثه ای که اثبات بی احتیاطی کارفرما محرز شود  پرداخت خسارت دیه و مستمری تماما به عهده کارفرما خواهد بود.

و فقط در صورتی که کارگر مقصر شود مستمری و غیره را سازمان تامین اجتماعی پرداخت میکند اما .....

 

نکته سیار مهم ....

بازهم پرداخت دیه به عهده کارفرما خواهد بود با توجه به وقوع حادثه در محدوده کارگاه .

اما چه زمانی کارفرما می تواند از اتهام عدم رعایت موارد ایمنی و حفاظت فنی تبرئه شود و در واقع چه اقداماتی را بایستی انجام دهد؟

  

دو وظیفه بسبار مهم را می بایست انجام دهد :

1- تامین و تجهییز کارگاه با وسایل حفاظت فردی- تابلوهای آموزشی و هشدار دهنده و نصب تجهیزات ایمنی و بازدارنده .

2- آموزش موارد ایمنی و حفاظت فردی با شرکت دادن کارمندان در دوره های آموزشی معتبر تحت کنترل وزارت کار و امور اجتماعی( ضمن دریافت مدرک معتبر)

در کنار دو مورد فوق یک اقدام مهم دیگر استفاده از "بیمه های مسئولیت مدنی کارفرما در مقابل کارگران" است. که با این کمک آن هم می توان در موارد پرداخت دیه آسوده خاطر بود و هم در صورت تکمیل نمودن کلوز مربوط به پرداخت مطالبات سازمان تامین احتماعی ، پرداخت این خسارت ها را در صورت وقوع حادثه به بیمه محول نمود.

صفحه1 از4